Hakkımızda

Lactona bir marka olarak ilk defa 1931 yılında Amerikalı bir diş hekimi tarafından üretilen diş macununda kullanılmıştır.
 
1954 yılında Lactona lastik uçlu M39 diş fırçası modelinin üretimine başlamıştır. M39 üretilen ilk çok amaçlı diş fırçası olup Lactona`nın dünya çapında bir marka olmasına en çok katkı sağlayan ürünlerden biri olmuştur. 1972 yılında üretim yeri Amerika`dan Hollanda Bergen op Zoom`a taşınmış ve hala burada faaliyet göstermektedir.

Lactona Hollanda`da diş fırçası üretimi yapan tek firmadır.

İnsanların ağız bakımına verdikleri önemin artmasıyla dental ihtiyaçlar değişim göstermiş ve 1992 yılında Lactona ara yüz fırçalarının üretimine başlamıştır. İlk etapta 4 boyu bulunan ara yüz fırçaları, bugün 1,9 mm ile 12 mm arasında 14 farklı boyutta üretilmektedir.

Uzman diş hekimlerinin, üniversitelerin ve müşteri beklentilerinin dikkate alınarak her geçen gün kalitenin arttırılmasıyla Lactona bugün dünya çapında ciddi bir pazara sahip olmuştur. Bugün Lactona markası Amerika, Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğuda lider markalar arasındaki yerini almıştır.
Lactona, Spedia Dış Tic. Ltd. Şti. distrübitörlüğünde Türkiye`de faaliyet göstermeye 2016 yılında başlamıştır. Ürün kalitesi ve Spedia Dış Tic. Ltd. Şti`nin uzman, dinamik, genç ve yaratıcı kadrosu ile Türkiye`de pazar lideri olmayı hedeflemektedir.

Daha fazla bilgi için www.lactona.nl adresini ziyaret edebilirsiniz.

?